IDC Breakfast Briefing 2018

Ta strona używa plików cookie, w tym plików stron trzecich, ktore pomagają nam świadczyć i ulepszać nasze uslugi. Więcej informacji na temat naszej polityki plików cookie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

IDC Breakfast Briefing 2018

Zbuduj serwerownię następnej generacji! Połącz wydajność i ekonomikę macierzy all-flash z architekturą web-scale.

Warszawa 8.3.2018

Opis

Według IDC, wartość światowego rynku macierzy all-flash (AFA) wzrósła w pierwszym kwartale 2016 roku aż o 87% i wyniosła blisko $800 milionów. Wśród czołowej piątki, największymi wzrostami mógł się pochwalić wicelider tego rynku firma NetApp, której sprzedaż skoczyła aż o 238%.

Dzisiaj macierze te stosujemy przede wszystkim do zadań, gdzie szybkość dostępu do danych ma znaczenie krytyczne dla biznesu – bazy danych, hurtownie danych, VDI. Ale wobec spadających cen per gigabajt, szybko powiększającej się pojemności oraz wzrastającej żywotności tych dysków, coraz więcej organizacji rozszerza listę zastosowań macierzy all-flash.

Coraz częściej takie macierze obsługują repozytoria danych obiektowych, których znaczenie szybko rośnie we współczesnym biznesie. Zalew takich danych powoduje, że według badania IDC 2016 European Datacenter Manager Survey, 22% respondentów określiło, że rozmiar przechowywanych danych przekroczył 500 TB, a 35% zamierza osiągnąć ten poziom w ciągu następnych 12 miesięcy. W 12% przypadków rozmiar tych danych był powyżej 1 PB.

Odpowiedzią na te trendy muszą być odpowiednie rozwiązania sprzętowe. Zapraszamy na nasze poranne spotkanie w ekskluzywnym gronie kilkunastu decydentów, na którym nie tylko przedstawimy więcej trendów zaobserwowanych przez czołowych analityków IDC, ale również zaprezentujemy całościowe rozwiązania sprzętowe i oprogramowanie, pomagające opanować chaos nieustająco powiększających się zbiorów danych.

Zapraszamy Państwa do dyskusji i obalania mitów związanych z:

  1. Ceną, żywotnością i pojemnością dysków flash
  2. Macierzami all-flash (AFA)
  3. Zasadnością inwestycji w dedykowane rozwiązania pamięci obiektowej
  4. Budową architektury web-scale

Agenda

Czas Konferencja Prelegenci
09:00

Rejestracja

09:20

Networking przy śniadaniu

09:50

Powitanie i przedstawienie gości

Jaroslaw Smulski
Senior Program Manager, Systems & Infrastructure Solutions, Poland
10:00

Wprowadzenie IDC: Czas na zmiany w serwerowni. Jak się dostosować do ery architektury web-scale

Jaroslaw Smulski
Senior Program Manager, Systems & Infrastructure Solutions, Poland

Liderzy transformacji cyfrowej, tacy potentaci jak Amazon, Google czy Facebook, zrewolucjonizowali wizję klasycznej serwerowni. Ich cyfrowe fabryki wyposażone są w elastyczną infrastrukturę zdefiniowaną przez oprogramowanie, pozwalającą na błyskawiczny dostęp do różnych danych, często niestrukturyzowanych. Czy powinniśmy brać z nich przykład? Podpatrywać ich rozwiązania? A może nie przystają one do naszych wyzwań. Więcej o najważniejszych trendach w pamięciach masowych, prognozach IDC dotyczących tego rynku, w tej prezentacji.

10:10

Dyskusja: Macierze All-Flash (AFA), pamięć obiektowa – dlaczego jestem właściwym adresatem dla tego typu rozwiązań?

Jaroslaw Smulski
Senior Program Manager, Systems & Infrastructure Solutions, Poland

Obecnie nie zastanawiamy się, czy już nastał czas na tego typu rozwiązania. Teraz jest czas na wybór jak najbardziej optymalnego sprzętu, który pozwoli nam uniknąć problemów technologicznych, dotyczących między innymi żywotności i pojemności dysków flash. Podczas dyskusji rozpatrzymy wszystkie „za” i „przeciw” takiej inwestycji, pomożemy uniknąć wszelkich raf i mielizn, jakie mogą się pojawić podczas takiego projektu. Zaprezentujemy także listę korzyści, uzasadniających inwestycję w dedykowane rozwiązania pamięci obiektowej. Zachęcamy uczestników IDC Breakfast Briefing do przesyłania własnych pytań przed spotkaniem, tak abyśmy mogli dany temat dołączyć do dyskusji.

11:10

Networking przy kawie

Prelegenci

Partnerzy

Organised by(s)

Lokalizacja

Kontakt

Magdalena Brandt

Senior Conference Manager, CEMA Conferences, IDC Poland & Baltics

+48 22 548 40 74

Marcin Kniec

Senior Account Manager, IDC Poland

+4822 548 40 50

O IDC

54 Lata | 1100 Analitycy | 110 Państwa

International Data Corporation (IDC) to jedna z największych firm zajmujących się badaniami rynku i doradztwem w zakresie informatyki, telekomunikacji i elektroniki użytkowej. IDC pomaga profesjonalistom i menedżerom z branży IT oraz inwestorom podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące strategii biznesowych i zakupów technologii. Ponad 1100 analityków IDC udostępnia swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii, możliwości i trendów rynkowych w ujęciu globalnym, regionalnym i lokalnym w ponad 110 krajach. IDC już od 53 lat dostarcza swoim klientom informacje o znaczeniu strategicznym, które pomagają im osiągać cele biznesowe. IDC to spółka zależna IDG, jednej z największych na świecie firm zajmujących się nowymi technologiami, mediami, badaniami rynku i organizacją wydarzeń. Więcej informacji na temat IDC można znaleźć na stronie www.idc.com. Obserwuj profil IDC w serwisie Twitter: @IDC.