IDC Summit Partneři

Why Sponsor an IDC Summit?

Whether your primary objective is to increase your brand exposure, demonstrate thought leadership or drive new business, IDC attracts senior decision makers eager to learn about market trends and new solutions and build new business relationships.

Gain Clear Industry Insights


IDC advises senior decision makers on how to lead their organizations through this period of multiplied innovation and disruption. Through research and surveys, IDC analysts truly understand the priorities on the agenda.

Engage with C-level IT and senior line-of-business decision makers


Our Summit is an invitation-only event, and attendees are handpicked to ensure seniority. Only attendees from the region’s leading public and private sector entities are invited.

Engage with our Summit Communities


Our Summit is much more than just event. IDC builds communities across the Summits, providing an opportunity for vendors to seamlessly interact with a wide range of influential stakeholders.

Secure a Return on Your Investment


Our Summit provide multiple opportunities to engage with senior decision makers to gain insights, build relationships, and identify new business opportunities — supported by IDC all the way.

Get Your Message Right


Leverage the local expertise of IDC’s analysts to bullet-proof your messaging and optimize the impact of your sessions.

Partneři

Summit Partner
Summit Partner
Zlatý partner
Zlatý partner
Zlatý partner
Zlatý partner
Stříbrný Partner
Stříbrný Partner
Stříbrný Partner
Partner
Partner

Interested in becoming a partner?

We offer a broad range of sponsorship opportunities to suit your budget and objectives. Our range of partnerships include:

  • Thought-leadership sessions
  • One-to-one meetings with attendees
  • Tech talk sessions
  • Branding and promotion throughout the summit


Děkujeme, že jste odeslali formulář.
Budeme v kontaktu.


Zpět Domů

Všechna pole, která nejsou označená „nepovinné“, jsou povinná.


Kontaktujte nás

Ivana Fiserova

Conference Manager

+420 770 132 909

Zuzana Rodigova

Account Manager, IDC

+420 732 859 663

O společnosti IDC

60 let | 1300 analytiků | 110 zemí

Společnost International Data Corporation (IDC) je přední firmou zabývající se shromažďováním informací na globálním trhu, poskytováním poradenství a pořádáním konferencí v odvětví informačních technologií, telekomunikací a spotřební elektroniky. Prostřednictvím více než 1300 analytiků po celém světě nabízí společnost IDC globální, regionální i místní zkušenosti a přehled technologických a oborových příležitostí a trendů ve více než 110 zemích. Analýzy a poznatky společnosti IDC pomáhají IT specialistům, vrcholným představitelům obchodních organizací i investorské komunitě v přijímání rychlých, informovaných technologických rozhodnutí a v dosahování klíčových obchodních cílů. Společnost IDC, založená v roce 1964, je stoprocentní dceřinou společností skupiny International Data Group (IDG), přední světové společnosti, která poskytuje mediální, datové a marketingové služby. Další informace o společnosti IDC najdete na webu www.idc.com.