Explore other IDC events

Strategie Digital-First pro nestálé časy

IDC Summit

IDC Summit vás provede blízkou budoucností digitálních lídrů!

Schopnost CIOs propojovat byznys a technologie je v současné době klíčová a nedocenitelná. 74 % CIOs považuje definiční změnu své role za nezbytnou. A co víc? Za svou hlavní výzvu shodně označují přechod od technického ke strategickému leadershipu.

O konferenci
Vysoké tempo změn a nečekaných událostí nutí organizace, aby přijaly digitálně orientovaný přístup - tzv. 'digital-first' mindset. Ten jim umožní rychle reagovat a inovovat pomocí technologií.
Evangelizace kultury digital-first je hlavním úkolem digitálních lídrů.
Proč se zúčastnit
IDC Summit nabízí vhled do klíčových technologických trendů. Získáte přehled o nových a perspektivních příležitostech na trhu a o strategických směrech vývoje. IDC monitoruje a definuje trendy v technologickém odvětví, které formují IT strategie organizací. Seznamte se s nimi!

Hlavní témata

Od digitální transformace k digitálnímu nastavení a digitální kultuře

Vysoké tempo změn a nečekaných událostí nutí organizace, aby přijaly digitálně orientovaný přístup - tzv. 'digital-first' mindset. Ten jim umožní rychle reagovat a inovovat pomocí technologií. Aby firmy zůstaly konkurenceschopné, musí neustále upravovat své modely a platformy. Firmy, které jsou plně digitální, disponují rozsáhlými ekosystémy, které snadno vytvářejí a poskytují produkty, služby a zážitky pro své zákazníky na dynamických trzích. Digitální technologie jsou důležitou součástí podnikání a CIO musí inovativně přistupovat k řízení IT, aby organizace mohla efektivně využívat digitální technologie a zůstat konkurenceschopná.

Orchestrace IT a byznysu aneb všudypřítomné IT

Každý zaměstnanec bude zanedlouho informatikem? Každý manažer se promění v CIO? Kdo dokáže lépe sladit potenciál technologií s potřebami a posláním organizace? Jak požadavky informatiků sladit s technologickým apetitem a rostoucím know-how uživatelů ve světě všudypřítomného IT?

Automatizace jako zdroj

Plné využití možností umělé inteligence a pokročilé automatizace máme teprve před sebou. Mnohem hmatatelnější, reálnější a dosažitelnější efekty nabízejí tyto technologie, pokud na ně nahlížíme jako na substitut zdrojů, kterých se podnikovému IT nedostává.

Data z první linie

Redefinujme edge computing. Trend rychlého a maximálně objektivizovaného rozhodování vyžaduje nejen různorodost dat a informací, ale také jejich dostupnost v reálném čase a z primárních zdrojů a rozhraní, jež je generují.

Odolnost v hlavní roli

Pandemické dění zviditelnilo téma odolnosti. Ta se stala konkurenční výhodou, s níž lze počítat nejen v krizových situacích. A rozhodně nejde pouze o její IT rozměr a dopady. Posilování odolnosti se pozitivně promítá do dalších oborů a disciplín.

Nekončící CAPEX/OPEX story aneb úskalí flexibilních modelů spotřeby

Teoreticky neomezené škálování odebíraných kapacit a zdrojů mělo být hlavní devizou cloudových služeb. Po letech adopce se ale ukazuje, že ne všechny výhody dorazily v očekávané podobě. Jak flexibilní je cloudový model v době, kdy se podniky na všech frontách snaží snižovat náklady? Jako roli hraje přístup zvaný FinOps?

Zelené IT se mění v čisté IT

Téma udržitelnosti proniká i do podnikového IT. Do pěti let se výběr tzv. čistých technologií, odpovědných dodavatelů nebo transparentní měření ekologické zátěže stanou v podstatě samozřejmou součástí života CIOs.

Místo konání

Hotel Passage
Lidická 23, Brno

Přednášející 2022

Na loňském ročníku IDC Summitu se s námi podělili o své zkušenosti

Jan Romportl

Head of AI, O2 Czech Republic / Director, Dataclair.ai

Kiril Ribarov

Innovation Manager, ŠKODA AUTO

Petr Kraus

CIO, Sportisimo

Ivan Tučník

Sustainability & Integrated Projects Lead, Plzeňský Prazdroj

Zuzana Filipová

Sustainability, Communication & Employer Branding Director, Moneta

Eva Pavlíková

CEO, Česko.Digital

Luděk Drnec

Managing Director, DHL Express

Jiří Maňas

Group CTO & CIO, P3 Logistic Parks

David Pavlík

Chief Technology Officer, ShipMonk

Martin Gerneš

Data Tribe Leader, Česká spořitelna

Ondřej Krátký

Co-Founder & CEO, Liftago

Petr Kuchyňa

General Manager, Kiekert

Pavel Řehák

CEO, Direct family

Luboš Malý

CEO RedButton EDU, Co-Founder Earthnest, CIO DNAI, Co-Founder XR LeadersCo

Ondřej Beneš

Business Development Director, Skanska Reality

Tomáš Lipert

Head of Continuous Improvement CZ, DHL Express

Benedikt Kotmel

Head of Data Platform Department, Operátor ICT

Petr Gavlas

ředitel odboru informatiky, Celní správa

Jan Alexa Zobrazit celý profil linkedin

Jan Alexa

CIO, Fakultní nemocnice, Bulovka

Matěj Bacovský

Strategic Advisor, NPI

Martin Hančil

Continues improvement Manager, TE Connectivity

View all

Partneři

Want to become a partner?

Diamond Partner
Platinový partner
Platinový partner
Zlatý partner
Zlatý partner
Zlatý partner
Stříbrný Partner

IDC Data Context

Do roku 2025 bude 70 % ředitelů informačních technologií ve své roli nahrazeno kolegy z oddělení LOB, kteří lépe prokáží schopnost sladit technologie s posláním organizace a jejími zákazníky. (IDC FutureScape: Celosvětové předpovědi agendy CIO pro rok 2023)

Další informace

Není tato akce pro vás ta pravá?

Máme na výběr spoustu dalších. Jednoduše se zaregistrujte k odběru a my vám zašleme pozvánku, kdykoli přidáme novou událost, která odpovídá Vašim zájmům.

Kontaktujte nás

Ivana Fiserova

Conference Manager

+420 770 132 909

David Ledvinka

Account Director

O společnosti IDC

59 let
1300 analytiků
110 zemí

Společnost International Data Corporation (IDC) je přední firmou zabývající se shromažďováním informací na globálním trhu, poskytováním poradenství a pořádáním konferencí v odvětví informačních technologií, telekomunikací a spotřební elektroniky. Prostřednictvím více než 1300 analytiků po celém světě nabízí společnost IDC globální, regionální i místní zkušenosti a přehled technologických a oborových příležitostí a trendů ve více než 110 zemích. Analýzy a poznatky společnosti IDC pomáhají IT specialistům, vrcholným představitelům obchodních organizací i investorské komunitě v přijímání rychlých, informovaných technologických rozhodnutí a v dosahování klíčových obchodních cílů. Společnost IDC, založená v roce 1964, je stoprocentní dceřinou společností skupiny International Data Group (IDG), přední světové společnosti, která poskytuje mediální, datové a marketingové služby. Další informace o společnosti IDC najdete na webu www.idc.com.