Uç Nokta Güvenliği ile Dijital Güveni Güçlendirin

Dijital Etkinlik

11 Ekim 2022

Genel Bakış

Gelişen tehdit ortamı, uzaktan çalışma ve şirketlerin her alanda dijitalleşmesi, BT güvenliği ile başa çıkmanın giderek daha karmaşıklaştığı anlamına gelmektedir. Siber güvenlik ihlalleri hem finansal olarak hem de müşteri sadakatine ve marka değerine zarar vermektedir. Birçok şirket artık BT güvenlik mimarisini yeniden gözden geçirmekte ve uç nokta güvenliğine yönelik geleneksel yaklaşımı geride bırakmaktadır.

 

  • Dijital güven oluştururken uç nokta güvenliği nasıl önemli bir rol oynamaktadır?
  • Uç nokta güvenliğini sağlamak için atabileceğiniz kritik adımlar nelerdir?
  • Yeni nesil uç nokta güvenliği yaklaşımları nelerdir?

Program

Saat Etkinlik & Konuşmacılar
10:00

Dijital Güvende Uç Nokta Güvenliğinin Rolü

Yeşim Öztürk

Araştırma Müdürü, Yazılım, IDC Türkiye

Uzaktan çalışma modeline geçilmesiyle birlikte çalışanlar kurumsal iş uygulamalarına ve verilere birçok yerden erişebiliyorlar. Bu dönüşüm tehdit yüzeyini genişletirken, zafiyet riskini de arttırmaktadır. Karmaşıklaşan ve artan tehditlere karşı son kullanıcı güvenliğini güçlendirmek için şirketler otomasyondan ve yapay zekadan daha fazla faydalanmayı hedefliyor.

10:15

Son Kullanıcı Güvenliğini Yapay Zeka ve Otomasyon ile Kontrol Altına Almak

Mehmet Özyörük

Sistem Mühendisi, Fortinet, Fortinet

Evden çalışmanın yaygınlaştığı dönemde, pandemi sürecinin de başlaması ile çok hızlı bir şekilde heryerde çalışma metoduna geçiş yapıldı. Kurumsal iş uygulamalarına her noktadan erişilmesi durumunun ortaya çıkardığı son kullanıcı ve son kullanıcı kaynaklı zaafiyetler sebebiyle siber olay maliyetleri artmaktadır. Aynı zamanda saldırı vektörlerinin hem sayısının artması hem de çok hızlı değişime uğrasaması sadece bilinen değil aynı zamanda bilinmeyen saldırılara karşı korunma ihtiyacı ancak yapay zeka ve makine öğrenmesi metodlarının son kullanıcı güvenliği ürünlerine dahil olmasıyla mümkün olabilmektedir. Fortinet, FortiEDR ürünü ile son kullanıcı güvenliğini bu metodlar ile en üst düzeyde görünürlük sağlayarak otomatik aksiyonlar ile gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

10:35

Açık Oturum: Günümüzün Dönüşen Uç Noktalarının Güvenlik Gereksinimleri

Yeşim Öztürk

Araştırma Müdürü, Yazılım, IDC Türkiye

Hasan Bolelli

Sistem Mühendisliği Müdürü, Fortinet

İlker İmamoğlu

Sistem Mühendisliği Müdürü, Fortinet

Panelimiz, CISO’lar ve güvenlik yöneticileri günümüzün değişen uç noktalarını korumak için hangi soruları sormalı, karar verirken nelere dikkat etmeli ve uç nokta güvenliği neleri kapsamalı soruları odağında gerçekleşecektir.

İş Ortakları

In Association with

Dosyalar

İçeriği erişmek için lütfen IDC den aldığınız şifreyi girin. Şifreniz yoksa Merve Kaya mkaya@idc.com dan şifre talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim

Merve Kaya

Conference Project Manager

+90 530 261 3562

IDC Hakkında

58 Yıl | 1300 Analist | 110 Ülke

International Data Corporation (IDC), bilgi teknolojileri, telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri pazarları için pazar istihbaratı, danışmanlık hizmetleri ve etkinlikler alanında küresel bir lider hizmet sağlayıcıdır. Dünya çapında 1.300’den fazla analistiyle birlikte IDC 110’dan fazla ülkede teknoloji ve sektör fırsatları ve trendleri hakkında küresel, bölgesel ve yerel uzmanlık sunmaktadır. IDC’nin analizleri ve incelemeleri, BT profesyonellerinin, iş yöneticilerinin ve yatırım topluluklarının kanıta dayalı teknoloji kararları alabilmelerini ve kilit iş hedeflerine ulaşabilmelerini sağlamaktadır. 1964’te kurulan IDC, dünyanın teknoloji medyası, araştırması ve etkinlileri şirketi olan IDG’nin bağlı şirketidir. IDC hakkında daha fazla bilgi için www.idc.com adresini ziyaret ediniz. IDC’yi @IDC ismiyle Twitter’de takip edebilirsiniz.